ДВП

ДВП плитаДВП (деревоволокниста плита) – це листовий матеріал, який виготовляється зі сплетених між собою і сформованих в плиту волокон деревини методом висушування або гарячого пресування. В якості сполучного матеріалу використовуються спеціальні синтетичні карбамідні смоли, які модифікуються меламіном. Завдяки цьому емісія формальдегіду в ДВП настільки низька, що практично не відрізняється від показників натуральної деревини.

Парафін або каніфоль як гідрофобні добавки забезпечують додаткову стійкість до впливу вологого середовища, що підвищує експлуатаційні характеристики матеріалу.

Плити відрізняються гладкістю і однорідністю поверхні, завдяки чому ДВП відмінно піддається фарбуванню і різним видам механічної обробки. Товщина плити ДВП зазвичай невелика – вона лежить в діапазоні від 2,5 мм до 5,0 мм. Сама технологія виготовлення не дозволяє виходити за межі заданого розміру.

Розміри ДВП листів

Довжина, мм Ширина, мм Товщина, мм К-ть в упаковці, шт
2745 1700 2.5 200
2745 1700 3.2 150
2440 1220 2.5 150

Характеристики та область застосування ДВП

Плити деревоволокнисті в основному використовуються в будівництві для виготовлення конструкцій, захищених від впливу вологи, а також для звукоізоляції підлоги і стін, оздоблювальних робіт, зведення перегородок і т.п. Вони широко застосовуються для виготовлення задніх стінок і днищ висувних ящиків в меблевій промисловості.

Художники іноді купують такі плити, щоб використовувати їх в якості основи для олійного живопису. ДВП також вибирають для виробництва корпусів акустичних систем, пакувальної тари і т.п.

Така затребуваність здебільшого пояснюється невисокою вартістю плити ДВП, завдяки чому кінцева ціна виробів з неї також невисока. При цьому такий матеріал відрізняється високою екологічністю – він не виділяє шкідливі для здоров’я людини речовини.

Ще однією перевагою є довговічність, при низькій вартості ДВП – ціна за лист може відрізнятися в залежності від властивостей, але вона не буде високою.

ДВП, склад Профі-Стиль

Різновиди ДВП

ДВП ділять на два класи – плити загального і спеціального призначення. Залежно від технології виготовлення і просочень, ДВП спеціального призначення може мати різні властивості, виходячи з яких, розрізняють наступні види:

  • Оброблені бітумом;
  • Біологічно стійкі;
  • Важкозаймисті;
  • Плити з облицюванням (так званий оргаліт).

Плити також діляться на м’які, напівтверді і надтверді – це обумовлено просоченням, яке застосовується в технології їх виготовлення. М’які плити маркуються в залежності від щільності наступним чином: М1, М2, М3 і т.д.

Де купити ДВП в містах Дніпро, Запоріжжя, Львів

Компанія «Профі-Стиль» пропонує ДВП за найбільш вигідною ціною в Україні. Тут ви знайдете широкий вибір деревинно-волоконних плит з різними властивостями для меблевого виробництва, виготовлення упаковок, обробки будинку і т.п.